sobota, 27 lutego 2016

Prezentacja książki Haliny Czernuszyn-RobinsonKonsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Sydney ma zaszczyt zaprosić Państwa na prezentację książki Haliny Czernuszyn- Robinson „A cork on the waves” w środę 2 marca 2016 r. o godzinie 18.30 w Konsulacie, 10 Trelawney Street, Woollahra.


Książka przedstawia autobiograficzną, wzruszającą historię młodej żydowskiej dziewczyny uratowanej przez Polaków w czasie II wojny światowej. Bohaterka poruszona do głębi heroicznymi działaniami, moralnością oraz dobrocią swoich wybawców zmieniła swoją wiarę z judaizmu na katolicyzm.

Tom Keneally napisał o książce:

"To historia o tym, jak wielka europejska zbrodnia, morderczy etniczny program III Rzeszy zaprzepaścił słodkie polskie dzieciństwo i okres dorastania dziecka Haliny Trachtenberg. Przede wszystkim książka przekazuje nam dużą wiedzę na temat ogromnej niesprawiedliwości wyrządzonej rodzinom podobnym do rodziny bohaterki. To wspaniałe, że udało się jej wiernie oddać wydarzenia tego okresu."

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Bardzo prosimy o potwierdzenie Państwa uczestnictwa do piątku 26 marca na adres: marta.kiec-gubala@msz.gov.pl; lub telefonicznie na numer 9327 8600.

 
Serdecznie zapraszamy.


Konsulat Generalny RP w Sydney
10 Trelawney St., Woollahra, 2025 NSW
Telefon: +61 2 9327 8600
Faks: +61 2 9327 2216

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.