piątek, 9 czerwca 2023

Krzysztof Kaczmarek w Klubie Polskim w Bankstown

 Towarzystwo Kultury Polskiej i Klub Polski w Bankstown 

zapraszają na występ polsko-australijskiego aktora Krzysztofa Kaczmarka

 w monodramie Stefana Mrowińskiego

 pt. "Sprężyna"

Krzysztof Kaczmarek - Polsko-australijski aktor filmowy i telewizyjny. Absolwent Wydziału Aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej. W 1981 roku wyemigrował z Polski, od 1982 przybywa w Australii, mieszka po dziś dzień. Wyjazd z kraju nie przeszkodził jego aktorskiej karierze.  W 1985 roku założył Teatr Zart – pierwszy imigrancki teatr w Zachodniej Australii. W swojej pracy promował przede wszystkim teatr polski i europejski. Wyprodukował i wyreżyserował 40 spektakli, w których także występował. W dorobku artysty znalazły się sztuki prezentowane na Międzynarodowym Festiwalu w Perth oraz Fringe Festiwals w Perth i Melbourne. Na repertuar Teatru Zart złożyły się między innymi tak znane przedstawienia jak: Emigranci, Polowanie na Karaluchy, Antygona w Nowym Yorku, Idiota, Bez Wyjścia. Krzysztof Kaczmarek wielokrotnie był zapraszany do współpracy z zespołami australijskimi. Od kilku lat jest artystycznym dyrektorem grupy Exit Theatre, działającej w Healesville w stanie Victoria.

Jako aktor wielokrotnie występował w australijskich produkcjach filmowych, występując miedzy innymi w serialach: Blue Heelers, Stingers, State Coroner, Rush, City Homicide,  Harrow czy Mr Blake’s Mysteries.Najważniejszą rolą w dorobku artysty jest fenomenalnie zagrana postać ojca w filmie The Sound of One Hand Clapping, który zaprezentowany został na 48 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Aktor wystąpił także w filmie Jackie Chan’a First Strike oraz kilku australijskich produkcjach gdzie pracował między innymi z takimi gwiazdami jak Jackie Chan, John Wood, Kerry Fox, Sasha Horler czy Jacek Koman.

Polskiej społeczności w Melbourne znany jest nie tylko, jako twórca Teatru Zart, ale także właściciel nieistniejącej już Polish Jester Cafe. Wielokrotnie występował recytując prozę i poezję Adama Mickiewicza, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza i Bolesława Leśmiana, prezentował także dzieła polskich autorów emigracyjnych działających w Australii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.