niedziela, 9 marca 2014

Zaproszenie na film "Moj Dom"

Szanowni Państwo,
Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego “Mój Dom” wyświetlanego w ramach konkursu World Of Women’s Cinema WOW Film Festival w Sydney, 13 marca, o godz. 13.30 w Powerhouse Museum w Sydney.
Polski film dokumentalny “Mój Dom” został zaproszony do konkursu World Of Women’s Cinema WOW Film Festival w Sydney. Projekcja bedzie miala miejsce 13 marca br., o godz. 13.30 w Powerhouse Museum w Sydney. Po projekcji przewidziane jest spotkanie z reżyserem filmu, p. Magdaleną Szymków.
“Mój Dom” (ang. “My House Without Me”) to opowieść o dwóch kobietach i jednym domu. To paradoksy historii wpisane w intymną opowieść wysiedleń i deportacji Polki i Niemki. Losy równoległe splecione wojną. Kto jest najeźdzcą, represjonowanym, kto ofiarą? Narracja wspomnień i obrazów jest płynna jak granice wojny na jej peryferiach, a rytuały codzienności są językiem opowieści.
“Bardzo osobisty film, mówiący jednoczesnie o losach setek tysięcy ludzi, którym zawalił się świat. Rzadko się widzi w kinie tak dobre połączenie wrażliwości z dyscypliną formalną. Wzrusza swoją delikatnością.” (Marcel Łoziński, reżyser)
“Mój Dom to jeden z najbardziej obiecujacych debiutów ostatnichlat. Nazwisko reżyserki Magdaleny Szymków powinen zanotować każdy kinoman. Jej uderzająco dojrzały i świadomie wyciszony film opowiada historię dwóch starszych kobiet – Polki i Niemki – oraz domu, w którym obie mieszkały. Film analizuje burzę oraz ironię okupacji i wysiedleń a eksperymentalne przetwarzanie archiwaliów nadaje nowego wymiaru temu urzekającemu obrazowi o paradoksach naszej historii.“ (Neil Young, krytyk filmowy “Holywood Rpoerter”)
Film został wyprodukowany przez Wajda Studio w Warszawie, w kopodukcji z londyńskim Vezfilm http://www.vezfilm.org/myhousewithoutme/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.