środa, 25 stycznia 2012

Propozycja z Cieszyna Zofii i Darka Jedzoków

Szanowni Państwo,

zwracam się do Państwa z propozycją nawiązania współpracy. Poniżej pokrótce przedstawię nasze zamiary.

Zamierzamy wyruszyć do Australii w pierwszym lub drugim kwartale 2012 roku. Długość pobytu będzie zależna od rodzaju wybranej wizy – wstępnie liczymy na pobyt w granicach od jednego do kilku miesięcy. Wiza turystyczna oznacza krótki pobyt wypełniony prawie wyłącznie podróżowaniem, wiza studencka oznacza pobyt dłuższy, ale bardziej stacjonarny. Czas spędzony na Antypodach zamierzamy jednak poświęcić także na zbieranie informacji i dokumentacji fotograficznej, która umożliwi nam opisanie życia Polonii australijskiej nie tylko z historycznego, ale też etnograficznego oraz czysto reportażowego punktu widzenia. Materiały te zamierzamy następnie wykorzystać do napisania książki lub cyklu reportaży.

Oboje jesteśmy z wykształcenia etnografami i antropologami kultury, ja pracuję jako tłumacz i dziennikarz, żona pracowała w muzeum w Ustroniu. Nasze kwalifikacje (patrz stopka listu)  otwierają więc jeszcze jedną możliwość – poszerzenie australijskiej podróży o cykl wykładów lub warsztatów.

Wszelkie potrzebne kwestie trzeba jednak załatwić na długo przed wyjazdem, aby dobrać do tych planów odpowiedni rodzaj wizy. Zwykła wiza turystyczna oprócz ograniczenia czasowego uniemożliwia także prowadzenie jakiejkolwiek, nawet najdrobniejszej działalności zarobkowej – musielibyśmy więc z wyprzedzeniem uzyskać wizę studencką lub roboczą.

Bardzo prosimy o pomoc lub radę, w razie Państwa zainteresowania chętnie prześlemy szczegółowe informacje dotyczące naszych kwalifikacji oraz możliwych tematów szkoleń i wykładów.

Z poważaniem

Darek Jedzok,
Cieszyn

piątek, 20 stycznia 2012

Apel o wsparcie dla filmu dokumentalnego


Szanowna Redakcjo,

Nazywam sie Agnieszka Baginska i od 4 lat mieszkam w Australii, gdzie w roku 2009 ukonczyłam sydnejską Szkołe Filmową. Jako niezalezny filmowiec pochodzenia polskiego staram sie o dofinansowanie dla projektu, nad ktorym obecnie pracuję. Jest to film dokumentalny, ktory opowiada historie młodego mezczyzny wychowanego w czasach komunizmu narzuconego Polsce przez sowiecką dominacją po Drugiej Wojnie Swiatowej. Jest to podróż w głąb serca i umysłu człowieka, który wbrew otaczającym go przeciwnosciom sowieckiego reżimu, zdecydował się stanąć w obronie własnych ideałów.
Niestety, nie będąc stałym obywatelem Australii, mimo ukonczenia tutejszej Szkoły Filmowej, praktycznie nie mam żadnej mozliwości uzyskania finansowego wsparcia ze strony organizacji australijskich.
 
Z tego tez względu, mam nadzieje na pomoc w tej sprawie ze strony organizacji polonijnych oraz donacji finansowych ze strony prywatnych sponsorów.
Po ukonczeniu film zostanie wysłany na Festiwale Międzynarodowe z mozliwoscią odtwarzania w stacjach telewizyjnych.
Jest to wspaniala forma reklamy i ekspozycji w prasie, mediach, na festivalach oraz internecie.
Za wszelką pomoc kontrybutor będzie uwzględniony w filmie w sekcji "SPONSORS" /"SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA" oraz otrzyma kopie gotowego filmu na DVD.

W przypadku organizacji, które nie mogą udzielić finansowego wsparcia, wszelka pomoc w zakresie promocji filmu (jak np aplele w ubieganiu się o donacje z innych stron) również będzie doceniona i uwzględniona.

Chcialabym wiec zwrocic sie z uprzejma prosba o umieszczenie mojego apelu na lamach Bumeranga.

Z przyjemnoscią odpowiem na wszelkie pytania odnośnie filmu oraz mojej osoby.
Pozdrawiam bardzo serdecznie i z niecierpliwoscią oczekuję odpowiedzi

Agnieszka Baginska

środa, 18 stycznia 2012

Bumerang Polski dziękuje


Zarząd Bumeranga Polskiego –Bumerang Media Inc. informuje  o przyznaniu nagród/honorariów za  wkład  w tworzeniu witryny internetowej http://www.bumerangmedia.com/ w roku 2011. Nagrody pryznawane są wg ściśle określonego klucza punktacji w zależności od ilości materiału przesłanego do Radakcji oraz jego rodzaju: tekst, fotografie, video, wywiad a także od rodzaju pomocy technicznej i edytorskiej.  Wysokość honorarium uzależniona jest od ilości zgromadzonych punktów i wartości punktu w danym roku. Wartość punktu określana jest natomiast wg możliwości finansowych Stowarzyszenia.

W kwalifikacji punktowej brane są pod uwagę wszystkie  osoby z Redakcji i spoza Redakcji, które przesłały swój materiał wyłącznie do publikacji w Bumerangu Polskim. Osoby, które zamieściły ten sam materiał w innych mediach nie są uwzględniane w punktacji. Wyjątek stanowią publikacje w mediach partnerskich i sponsorskich Bumeranga Polskiego lub za zgodą Redakcji.
Wszystkie osoby, ktorym przyznane zostały nagrody/honoraria otrzymają powiadomienia i przekazy pieniężne.  

W imieniu Zarządu Bumeranga Polskiego dziekuję wszystkim za współpracę i zachęcam do dalszej.

Krzysztof Bajkowski
Chief Editor
Bumerang Polski

środa, 4 stycznia 2012

Spotkanie z polskimi tenisistami

Szanowni Państwo,
 
W ślad za wcześniejszą informacją serdecznie zapraszam osoby mieszkające lub przebywające czasowo w Sydney na spotkanie z polskimi tenisistkami i tenisistami oraz trenerami, którzy wezmą udział w turnieju Australian Open 2012. Na spotkanie zostali również zaproszeni zawodnicy pochodzenia polskiego występujący w barwach innych państw.
 
Spotkanie, organizowane wspólnie z Australijsko-Polskim Stowarzyszeniem Sports Masters, odbędzie się w sobotę 7 stycznia 2012 r. o godzinie 18.00 w sali recepcyjnej Konsulatu (10 Trelawney St, Woollahra), w języku polskim. W programie przewidziana jest prezentacja zawodników, czas na pytania i odpowiedzi oraz drobny poczęstunek.
 
Jak dotąd udział w spotkaniu potwierdzili: Marcin Matkowski, Mariusz Fyrstenberg i Alicja Rosolska wraz z trenerami. Oczekujemy jeszcze na odpowiedź od Agnieszki i Urszuli Radwańskich, Łukasza Kubota, Karoliny Woźniackiej, Sabine Lisicki, Angelique Kerber, Olivii Rogowskiej, Moniki Adamczak oraz Petera Luczaka.
 
Z poważaniem,
 
Daniel Gromann
 
Konsul Generalny