środa, 25 stycznia 2012

Propozycja z Cieszyna Zofii i Darka Jedzoków

Szanowni Państwo,

zwracam się do Państwa z propozycją nawiązania współpracy. Poniżej pokrótce przedstawię nasze zamiary.

Zamierzamy wyruszyć do Australii w pierwszym lub drugim kwartale 2012 roku. Długość pobytu będzie zależna od rodzaju wybranej wizy – wstępnie liczymy na pobyt w granicach od jednego do kilku miesięcy. Wiza turystyczna oznacza krótki pobyt wypełniony prawie wyłącznie podróżowaniem, wiza studencka oznacza pobyt dłuższy, ale bardziej stacjonarny. Czas spędzony na Antypodach zamierzamy jednak poświęcić także na zbieranie informacji i dokumentacji fotograficznej, która umożliwi nam opisanie życia Polonii australijskiej nie tylko z historycznego, ale też etnograficznego oraz czysto reportażowego punktu widzenia. Materiały te zamierzamy następnie wykorzystać do napisania książki lub cyklu reportaży.

Oboje jesteśmy z wykształcenia etnografami i antropologami kultury, ja pracuję jako tłumacz i dziennikarz, żona pracowała w muzeum w Ustroniu. Nasze kwalifikacje (patrz stopka listu)  otwierają więc jeszcze jedną możliwość – poszerzenie australijskiej podróży o cykl wykładów lub warsztatów.

Wszelkie potrzebne kwestie trzeba jednak załatwić na długo przed wyjazdem, aby dobrać do tych planów odpowiedni rodzaj wizy. Zwykła wiza turystyczna oprócz ograniczenia czasowego uniemożliwia także prowadzenie jakiejkolwiek, nawet najdrobniejszej działalności zarobkowej – musielibyśmy więc z wyprzedzeniem uzyskać wizę studencką lub roboczą.

Bardzo prosimy o pomoc lub radę, w razie Państwa zainteresowania chętnie prześlemy szczegółowe informacje dotyczące naszych kwalifikacji oraz możliwych tematów szkoleń i wykładów.

Z poważaniem

Darek Jedzok,
Cieszyn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.