środa, 17 sierpnia 2016

Petycja w sprawie zamknięcia szkoły średniej w Randwick

Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękuję tym którzy znaleźli czas aby poprzeć naszą inicjatywę sprzeciwienia się zamknięciu szkoły średniej w Randwick i podpisali się pod petycją.

Dla tych którzy tego jeszcze nie uczynili, dla przypomnienia ponownie wysyłam prośbę o podpisanie się pod petycja mającą na celu odwołanie decyzji o zamknięciu szkoły średniej w Randwick.
 

Jak Państwo zapewne wiedzą, zamknięcie SSCL - Randwick ma wiele negatywnych stron, ale przede wszystkim uniemożliwiłoby uczniom Szkoły Polskiej w Sydney kontynuację nauki języka polskiego na poziomie szkoły średniej bądź wiązałoby się z uciążliwym dojazdem do najbliższego ośrodka SSCL w Ashfield.

Jest to niezmiernie ważne aby w tej chwili za wszelką cenę nie dopuścić do zamknięcia tego ośrodka gdyż powołanie takiej instytucji do  ponownego działania po latach przerwy graniczy z cudem. W wielkiej mierze zależy to od Was! Od tego czy znajdziecie 30 sekund na to aby podpisać się pod petycją skierowaną do Ministra Edukacji jak i zachęcić wszystkich członków rodziny, przyjaciół i znajomych aby również to uczynili. To nie ma znaczenia czy osoba podpisująca petycję jest w danej chwili powiązana z jedną z tych szkół, cel jest o wiele ważniejszy i dotyczy wszystkich którzy popierają i szanują wielokulturowość w Australii, rozumieją potrzeby etnicznych społeczności i doceniają naukę języków obcych.

W tej chwili mamy zaledwie 720 podpisów co naprawdę nie reprezentuje możliwości polskiej społeczności. Aby wywrzeć wrażenie na Ministrze Edukacji i Ministrze Wielokulturowości takich podpisów potrzebujemy kilka tysięcy.

Pozdrawiam serdecznie,

Alicja Batorowicz
President
The Polish School of Sydney

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.