czwartek, 19 listopada 2015

Otwarcie wystawy fotograficznej Tomka Koprowskiego


 
Konsulat Generalny RP w Sydney zaprasza na otwarcie wystawy zdjęć Toma Koprowskiego „Polskie samorządy lokalne” połączone z prezentacją książki „Polska Południe-Północ w 30 dni” przez jednego z jej autorów Piotra Sokołowskiego w piątek 27 listopada o godzinie 18:00 w Konsulacie.

Tom Koprowski ukończył College of Arts w Adelajdzie uzyskując dyplom z fotografii. Jego zdjęcia są publikowane w czasopismach i książkach, takich jak HELLO, SAFARI JEANS, AUSTRALIAN BLUES & JAZZ MAGAZINE, VERVE, Magazyn Olimpijski, Sport a także w australijskich mediach polonijnych. Jako fotograf obsługuje również główne imprezy sportowe – Igrzyska Olimpijskie, Formułę 1 Grand Prix, mistrzostwa tenisowe, Rolex Sydney Hobart Yacht Races oraz imprezy kulturalne, takie jak Bicentenary of Australia 1988, Archibald Competition w NSW Gallery, Festival of Sydney and Adelaide, Aria Awards i Sculpture by the Sea. Fotografował również dygnitarzy politycznych i osobistości życia publicznego od papieża Jana Pawła II, papieża Benedykta XVI i Lecha Wałęsę do Nicole Kidman, Toma Cruise’a, Kylie Minogue, Magdę Szubanski, Janett Jackson, Kevina Costnera, Robina Williamsa, Eltona Johna i wielu innych.

Piotr Sokołowski jest podróżnikiem i autorem książki “Polska Południe-Północ w 30 dni”. W 2009 r. wraz z grupą przyjaciół przeszedł od południowego krańca Polski (góra Opołonek w Bieszczadach) do północnego (Gwiazda Północy w Jastrzębiej Górze). 30 dni, trasa grubo ponad 1000 km, z czego ok. 800 km na pieszo. Książka to opowieść, dziennik wyprawy i przewodnik w jednym. Opis przygód, ludzi i przemyśleń związanych z wyprawą, a czasem zupełnie od niej oderwanych. Do tego wiele ciekawostek historycznych, geograficznych i etnograficznych o Polsce oraz rekomendacje miejsc szczególnie wartych odwiedzenia – niektóre bardzo znane, a niektóre położone nieco dalej od utartych szlaków. A wszystko opisane lekkim, świeżym i dynamicznym stylem – jak przyjacielska opowieść przy ognisku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.