wtorek, 30 grudnia 2014

GRATULACJE DLA NASZYCH MATURZYSTÓW


 W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia ogłoszone zostały wyniki egzaminów maturalnych. I znowu z uwagą śledziliśmy w The Sydney Morning Herald nazwiska najlepszych. Język polski w roku 2014 wybrało do zdawania  20 sydnejskich maturzystów. Na pewno nikt z nich tego nie żałuje. Zdecydowana większość uzyskała ‘Band 6’ – to znaczy wynik ponad 90%. Dla nich język polski zaliczy się aż za 20 punktów do przyjęcia na studia. Nawet kilkoro tych, którzy otrzymali nieco niższe wyniki, może poszczycić się faktem, że język polski to ich najlepiej zdany na maturze przedmiot.

Mamy niepowtarzalną okazję aby celebrować tak doskonałe wyniki matury z języka polskiego. Dlatego zapraszamy wszystkich maturzystów wraz z ich rodzinami na uroczystą kolację, która odbędzie się w Polskim Konsulacie -  10 Trelawney St Woollahra -  w sobotę 7 lutego o godz. 17.30.

W programie przewidziana jest 3-daniowa kolacja przy stołach,  indywidualne gratulacje oraz oficjalne wręczenie dyplomu każdemu maturzyście. Będzie również muzyka.

Ponieważ ilość miejsc w sali Konsulatu jest ściśle ograniczona, dlatego też najpierw, to znaczy do 10 stycznia, przyjmujemy rezerwację od maturzystów oraz ich rodzin. Dopiero po tym terminie, jeśli jeszcze będą jakieś wolne miejsca, możemy przyjąć zgłoszenia od zainteresowanych osób z zewnątrz.

Dokładniejszych informacji udzielają nauczycielki klas maturalnych 2014. Przyjmują one również zgłoszenia. Ponieważ w tym roku nie płacimy za wynajęcie sali, dlatego też koszt maturalnej imprezy jest niższy niż w roku ubiegłym i wynosi $40 od osoby (w ubiegłym roku płaciliśmy $50).

Mamy nadzieję, że nie zabraknie nikogo z ubiegłorocznej dwudziestki maturzystów języka polskiego.
Marianna Łacek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.