niedziela, 16 lutego 2014

Zapisz swe dziecko do polskiej szkoły


OSTATNI   DZWONEK

Lekcje już się rozpoczęły i jeszcze tylko tydzień trwają zapisy do klas języka polskiego 7 - 12 w Saturday School of Community Languages.

Ponieważ ta szkoła podlega Departamentowi Edukacji, nauka języka jest całkowicie bezpłatna. Zapisywać mogą się uczniowie tak ze średnich szkół państwowych, jak i  katolickich oraz prywatnych, a także uczący się w TAFE.

Na terenie Meropolii Sydnejskiej język polski oferowany jest w czterech Ośrodkach:  Ashfield Boys High School, Chatswood High School, Liverpool Girls High School oraz Randwick Correspondence School.

Lekcje odbywają się w każdą sobotę, dla klas 7 – 10 od godz. 8.30 do 10.30. Dla klas 11 i 12 od godz. 8.30 do 11.45 (z piętnastominutową przerwą).

Dla uczniów, którzy mieszkają z dala od wymienionych Ośrodków oraz dla tych, którzy muszą brać udział w obowiązkowych zajęciach sportowych (szkoły prywatne) istnieje możliwość indywidualnego programu zorganizowanego przez jedną z nauczycielek. Aby zapisać się do jednej z klas języka polskiego SSCL nie jest wymagana znajomość języka, a jedynie polskie pochodzenie przynajmniej jednego z rodziców. Wysoko kwalifikowani nauczyciele potrafią w jak najszybszym tempie wyrównać zaległości.

Proszę pamiętać! Wycofać można się zawsze, ale na zapisanie ucznia może być za późno. W celu dokonania zapisu należy wypełnić formularz i podpisany przez dzienną szkołę, do której uczeń uczęszca i przesłać go na podany tam adres.

Formularz można znaleźć w internecie (SSCL), można też wziąć go z sekretariatu szkoły, do której uczeń codziennie uczęszcza. Można także otrzymać ten formularz kontaktując się z jedną z nauczycielek, które również mogą udzielić wszelkich dodatkowych informacji w języku polskim.

Marianna Łacek tel. 7978 8690 email: mlacek@optusnet.com.au

Gosia Vella tel. 9311 3723 email: gosiavella@optusnet.com.au

Barbara Magolan tel. 4625  0254  email: bmagolan@hotmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.