niedziela, 21 października 2012

POLSKIE BOŻE NARODZENIE W DARLING HARBOUR

Już tylko sześć tygodni dzieli nas od największej polskiej imprezy kulturalno – rozrywkowej w Sydney, jaką jest Polish Christmas in Darling Harbour.
Tegoroczny Polski Festiwal odbędzie się w niedzielę 2 grudnia. Organizatorami imprezy jest ta sama, sprawdzona grupa polonijnych społeczników, ktora z wielkim sukcesem przygotowala ubiegłoroczny festyn. A więc : Darek Paczyński, Bogusia Mokrzycka, Małgorzata Kwiatkowska, Marianna Łacek, Wiesław Paździor, Maria Rosiak, Bronisław Łacek, Jacek Gnych oraz Jadwiga Kalbarczyk. W tym roku ta grupa zasilona jest jeszcze przez dwie cenne osoby. Są nimi panie Eleonora Paton i Aneta Kalczynska.
Czego możemy się spodziewać na tegorocznym Festiwalu?
Wstęp oczywiście, tak samo jak w latach poprzednich – bezpłatny.
Już zadeklarowały swoje występy nasze niezawodne Zespoły Folklorystyczne – Kujawy, Lajkonik, Podhale i Syrenka. Oprócz tego organizatorzy dopinają na przysłowiowy ‘ostatni guzik’ kilka innych atrakcji artystyczntych a więc występy muzyczne (instrumentalne i wokalistów) spotkania z australijskimi ‘gwiazdami’ – wybitnymi osobistościami polskiego pochodzenia oraz kilka innych niezrównanych atrakcji. Jesteśmy w trakcie opracowywania szczegółowego programu, który wkrótce Państwu udostępnimy.
Festiwal będzie niepowtarzalną okazją aby zaopatrzyć się w atrakcyjne, a niedrogie prezenty pod choinkę. Jak zawsze, znajdą się tam przeróżne stoiska z pamiątkami, ozdobami, książkami a także z polskimi wyrobami. Będzie można spotkać się z pracownikami biur turystycznych, z redaktorami czasopism oraz audycji radiowych w języku polskim.
Jak zawsze, cennym gościem Polish Christmas będzie wóz transmisyjny SBS-u z nadawanym na żywo programem. Redaktorzy zorganizują także na scenie mini-konkursy z nagrodami, dla ochotników.
Przy stoisku edukacyjnym będzie można zasięgnąć informacji odnośnie nauczania języka polskiego na wszystkich poziomach – od przedszkolaków do dorosłych, w różnych dzielnicach Sydney. Ponieważ stoisko to obsługiwane jest przez polskie nauczycielki pracujące w szkolnictwie australijskim, można tam będzie również zadać pytania dotyczące innych, związanych z edukacją problemów.
Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że dla wielu Polaków i ich niepolskich przyjaciół jedną z największych atrakcji Polish Christmas specjały polskiej kuchni. Już w tej chwili możemy Państwa zapewnić, że i tych stoisk nie zabraknie – będą więc pierogi, placki ziemniaczane, polskie kiełbaski na gorąco, naleśniki, różne ciasta i pączki, a także polskie piwo.
Nikogo z Państwa nie trzeba przekonywać, że ta największa doroczna impreza kulturalna Polonii Sydnejskiej, jest oczywiście imprezą niezwykle kosztowną. Jednym z zadań Komitetu Organizacyjnego jest gromadzenie na ten cel funduszy. Już w tej chwili mamy sponsorów, których nazwiska / biznesy będą ogłoszone w prasie i umieszczone na tysiącach wydrukowanych programów. Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany udziałem w sponsorowaniu Polish Christmas – liczy się każda suma – prosimy o skontaktowanie się z jedą z wymienionych poniżej osób:

Bogumiła Mokrzycka tel. 409 788 555
Marianna Łacek tel. (02) 9798 8690   
Maria Koter-Rosiak tel. 47 544 049

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.