niedziela, 8 maja 2011

Uroczystości z okazji beatyfikacji Jana Pawła II w Ashfield, Sydney

30 kwietnia 2011 roku wieczorem, od godz. 21.00 do 22.00 w kościele św. Wincentego w Ashfield odbyło się  dziękczynne czuwanie modlitewne i Adoracja za dar beatyfikacji naszego Rodaka, Papieża Pojednania i Miłości Jana Pawła II. Prowadził je ks. Artur Botur, który ze wzruszeniem w wigilię  Święta Miłosierdzia Bożego oraz  w wigilię beatyfikacji modlił się razem w wiernymi przed Najświętszym Sakramentem.
Oprawę muzyczną oraz prezentację zdjęć naszego Rodaka przygotowała s.Monika Bury wraz z grupą młodych artystów. Z wielkim wzruszeniem słuchalismy słów Jana Pawła II. W tej refleksyjnej uroczystości nie zabrakło małych dzieci. Była to niezapomniana chwila przeżyć.
W niedzielę 1 Maja  2011, o godz. 12.00 w południe w kościele w Ashfield, jak i we wszystkich naszych kościołach ks. Artur Botur celebrował Mszę św. dziękczynną za życie i posługę naszego Ojca Świętego Jana Pawła II. W prezbiterium był wystawiony piękny obraz Jana Pawła Wielkiego.  W swoich rozważaniach ks. Artur przybliżyl wiernym syna ziemi polskiej, Karola Wojtyłe, w Rzymie –  Papieża Miłości , Niezłomnego Wędrownika Misjii Świata Jana Pawła II.

Bogumila Filip


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.